miata cup

Termíny závodů Miata cupu 2014 a pravidla jsou v jednání.


Třídy Miata cup:
CLASIC - sériové Mazdy mx5, filtr sání a podvozek povolen do 1,6l a nad 1,8l
RACE - Kity sání, svody, podvozek - slicky do 1,6l a nad 1,8l
OPEN - veškeré úpravy, přeplnování, odlehčování atd....

2013 se Miata cup nejede, ale pro ty, kdo se chtějí svézt na okruhu, nabízíme variantu - Amater cup. Jejich zázemí využila místo Miata cupu i Mazda ČR, která zde nabízí svezení s půjčenými Mazdami mx5.
Více info na http://www.amater-cup.cz

Vážení přátelé,


jelikož nechci poškodit dobré jméno Miata cupu ani závodů vypsaných pořadatelem P. Vraným a hlavně nechci poškodit jméno své, musím uvést několik věcí na pravou míru. S tvorbou pravidel, udělováním různých výjimek a zvýhodnění při závodech v Sosnové a Vysokém mýtě pořádanými P. Vraným ve znění, jak byla prezentována, nemám nic společného a distancuju se od nich. Též jsem odmítl finanční zvýhodnění startovného, na tyto věci mám zcela jiný názor. Pokládám za nutné toto prezentovat, neb je doufám v zájmu závodní rady P. Vraného, hlavního pořadatele, především nelhat, jednat dle svého nejlepšího svědomí, měřit všem stejným metrem a neprofitovat jakýmkoliv způsobem na těchto závodech.


Pěkný den,

Otamír Švaněk

Ahoj příznivci amatérského závodění a především Miata Cupu (MC),

omlouváme se, že letošní MC nemůžeme uskutečnit a proto se nebude konat.


Staly se nepříjemné události okolo tohoto námi organizovaného amatérského závodění a musíme vyřešit jeho další fungování. Většině z vás je známo, že probíhá tzv. znárodnění (anebo združstevnění ... to je jedno) našich myšlenek a práce. Vždy nám šlo o skutečné amatérské závody a ne o víkendové jízdy po okruhu s plošným udílením cen pro útěchu dle předem daného scénáře. Chceme závodění dostupné pro každého majitele MX-5, kde vítězí schopnosti pilota a radost z dobře zajetého kola.

Nejen tím, ale i dalšími nešvary MC poslední dobou trpěl a ztrácel tak prestiž a vzdaloval se na míle původní myšlence.

Všem z vás, kteří chtějí závodit v původním duchu MC, opět připravíme zajímavý seriál, se vším, co k tomu patří.

Děkujeme za pochopení a věříme ve vaši podporu.

Ota a Radek